VARAŽDIN, 22.3.2018.
Parlov, Mladen: Marija u otajstvu Krista i Crkve

U nakladi Biblioteke Crkva u svijetu izašla je knjiga Marija u otajstvu Krista i Crkve autora Mladena Parlova. Autor knjige je svećenik Splitsko-makarske nadbiskupije i profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu. Knjiga je plod kratkih zapisa koje je autor objavljivao u listu ´´Marija´´ od 2014. do 2017. na molbu fra Petra Lubine. Na kraju knjige nalaze se i tri kraća priloga o Blaženoj Djevici Mariji prethodno objavljena u ˝Vjesniku Đakovačke i Srijemske biskupije´´. Parlov nam donosi uvijek aktualnu temu mariologije tako što na odmjeren i teološki utemeljen način izlaže katolički nauk o Mariji, Djevici, te uvjereno i proživljeno potiče na zdravu marijansku duhovnost u današnjim okolnostima života. Autor nam tumači svetopisamska mjesta koja se odnose na Mariju u svjetlu patrističke teologije i sveukupne kršćanske predaje očitovane u liturgiji i brojnim oblicima marijanske duhovnosti. Djevica Marija, Majka Božja,  je dio našeg katoličkog identiteta stoga bi tema ovog izdanja mogla biti korisna i poticajna svima koji se žele nadahnjivati na Marijinu primjeru. I u današnje vrijeme Blažena Djevica Marija sigurno predstavlja oslonac istinski zdravom kršćanskom životu i duhovnosti.